6 Mart 2014 Perşembe

Dallas Buyers Club/Sınırsızlar Kulübü

Yönetmen:  Jean-Marc Vallee
Tür: Dram,Biyografi
Yapım: 2013,ABD
İmdb : 8.0

Aids olduğunu ve 30 günlük ömrünün kaldığını öğrenen bir adamın gerçek hayat hikayesini anlatıyor.Tabii böyle söyleyince çok basit Türk filmi tadında bir film gibi geliyor.Asla öyle değil.

Konu olarak geniş bir alana değinen ve ders veren niteliğe sahip.Aids,sağlık kurumlarındaki yanlışlar,hukuk,homofobi,toplum gibi konular.Tabi bu kadar çok konuyu işleyince hepsini derinden anlatamıyor.Ancak tamamen yüzeysel de bırakmıyor.

Toplum yine çok acımasız buna rağmen umudunu kaybetmeyen ve kendini geliştiren insanları görmek çok büyük bir mutluluk kaynağı.Hastalıkla birlikte o psikolojinin getirdiği bir şey mi bilmem ama ahlaki anlamda da Ron Woodroof kendini çok geliştiriyor.

Bunun dışında duygusallığı da dozunda veriyor.Bu benim için bir filmde olması gereken önemli konulardandır.Zaten mükemmel oyuncular yeterince duyguyu size veriyor.Hak ederek her iki erkek oyuncu da Oscar aldı.

Jared Leto inanılmaz zayıflamış,ilk sahnesinde değişimine çok şaşırdım.Harika bir oyunculuk sergiliyor.Ayrıca makyajlar da çok iyiydi.

Müzik konusunda eksikti sanki.Sistem ve toplum eleştirilerini içinde barındıran bu harika filmi izleyin derim.
images,images

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder